Szeretnék bemutatni néhány gyakori tévhitet, amelyek elterjedtek az ovis gyerekek szülei között. Érdemes átgondolni őket, és tisztába tenni ezeket a kérdéseket, hiszen a gyerekek érdeke a legfőbb szempont.
1. TÉVHIT: Nincs szükség iskolaelőkészítésre
Gondoljuk végig, az óvodában egy-egy óvónéni 25-30 gyerekkel foglalkozik. A pedagógiai program napi 1, azaz egy óra kötött foglalkozást ír elő, amelyben a gyermek eldöntheti, hogy részt kíván-e venni. Ebben a napi 1 órában, ennyi gyerekkel, egyéni képességekhez igazodó finommotorikai, anyanyelvi, logikai iskolaérettségig eljuttatni a gyermekeket, mondhatni lehetetlen. A legtöbb óvónő ezért hangsúlyozza, hogy jelen van a szülők felelőssége is. Nekik is kell otthon foglalkozni a gyerkőccel, hogy valóban felkészüljön az iskolára. Tehát csak az óvoda nem adja meg mindazt, ami a sikeres sulikezdéshez kell.
2. TÉVHIT: A szabad játéktól venné el az időt az iskolaelőkészítés
Ez egy időgazdálkodási kérdés, ami nem cáfolja, hogy adott esetben valóban szükség van iskolaelőkészítésre. Hogy mitől veszi el az időt, az a szülő döntésén és az iskolaelőkészítőn múlik. Például egy szombat délelőtti iskolaelőkészítő csoportfoglalkozás valóban a szabad játéktól veszi el az időt. Egyáltalán nem ajánlanám! Ezzel szemben, egy rövid részekre bontott, alkalmanként csak negyedórás, otthoni iskolaelőkészítő nem a szabad játék rovására megy. Egy ilyen program inkább a felesleges időből csíp le, pl. a haszontalan TV bámulásból. A Csúcstámadás Program hazánk egyetlen 100 db 15-20 perces foglalkozásból álló, otthoni iskolaelőkészítője, amely időgazdálkodási szempontból ideális.
3. Az otthoni iskolaelőkészítő túl sok macera a szülőnek, mert a szülőt állítja pedagógus-szerepbe. Ezzel megrontja a szülő-gyerek kapcsolatot
El kell ismerni, vannak olyan otthoni iskolaelőkészítő programok, amik a szülőt célozzák. Itt a szülő dolga betanulni a feladatokat, végigvezetni a gyerkőcöt a megadott játékokon, meséken, feladatokon stb. Itt valóban kényszerű fejlesztéssé válhat az az idő, ami különben önfeledt minőségi idő lehetett volna.
A Csúcstámadás nem ezzel a módszerrel dolgozik. Mi nem kényszerítjük a szülőket pedagógus-szerepbe. A feladatok itt egyenesen a gyerkőcnek szólnak, játékosan, követhető módon. Ráadásul minden szükséges eszközt megadunk hozzá, így nem kell nektek beszereznetek a gyurmát, ollót, ragasztót, ceruzákat stb.
Ha bővebben érdekelne a Csúcstámadás Program, itt tájékozódhatsz:
www.csucstamadas.hu/program-vasarlasa